Halk Eğitim Deri Çiçek Yapımı Kursu

   Hayvan derilerini değerlendirmek açısından çok yararlı bir hobi olan bu branş ,hayvan derilerinin işlenerek bozulmadan kullanıma elverişli hale getirilmesine denilir.

   Deri süslemeciliği ,el sanatlarımız içinde en başta ve en eski olan önemli sanat dallarından biridir.Süslemek bir takım emek gerektiren duygu düşünce nin malzemeyle birleştirilmesiyle ortaya çıkan yaratcılıktan doğan ürünlerin çıkmasıdır.Ürünün süsleme sanatıyla göze daha hoş gelmesi sağlanır.

   Deri işlenerek bir takım ev eşyası ,silah kaplamaları gibi yerlerde kullanılır.Eşyaların sağlam olması özelliği ile derilerin terbiye edilmiş olmasına bağlıdır.Buna debbağlık denilir ve bu debbağlık en gelişmiş sanatlardan biri olmuştur.Bu sanat derileri keserek ,yapıştırarak ,dikerek , oyarak veya boyayarak aksesuarları oluşturarak çeşitli desen ve modeller deri çiçeği daha güzel göstermektedir.

   Halk Eğitim ‘in deri çiçek yapımı kursunda ,derilerek kesilerek boyayarak çiçekler yapılır.Bu çiçekleri yaparak ev ekonomisine katkıda bulunabildikleri gibi hobi olarak da yapılabilir.

  • Kategori yok