Halk Eğitim Gitar Kursu

  Müzik ,insanların hislerini bir tını ve çalgıyla anlatma sanatıdır.Müziğin etkisi insanlar üzerinde olumlu etkiler bıraktığı yıllar önce kanıtlanmıştır. ”Müzik ruhun gıdasıdır ” sözünden yola çıkarak sizlere müzik aletlerinin vazgeçilmezi olan gitar eğitimlerini Halk Eğitim sizlere sunuyor.

  Osmanlı döneminde hasta olan insanlara hastalığın çeşitliliğine göre farklı türlerde müzik dinletilip tedavi edilirlermiş.Gitar ,nce İran yoluyla Arap dünyasına,Arapların İspanya’yı fethiyle de Avrupa’ya geçtiği yaygın bir saptamadır…telli enstrümanlar arasındandır.Bugün kullanılan Modern Gitar’ı bulan kişi Antonio Torres Jurado’dur. Torres bo tipteki ilk gitarını 1863 yılında yapmış ve modern gitarın gelişmesinde en önemli adımı atmıştır.

   Bağırsaktan yapılan tellerin yerini naylon tellerin alması gitardaki en büyük gelişme olmuştur.Pena işaret parmağın ilk boğumunun kenarı ile baş parmağın ilk boğumunun altı arasında,doğrudan gitarın gövdesini gösterecek şekilde tutulmalıdır. Eğer sağ el kullanılıyorsa sağ elle vuruş, sol elle tutuş yapılır.Görünüşü 8 rakamına benzer ve yan kısımları yuvarlak olup sapı üzerinde ses perdeleri vardır.Gitarın farklı çeşitleri vardır ; elektro gitar ,akustik gitar ,klasik gitar ,bas gitar ve perdesiz gitar gibi.

  Gitarın tarihi süreci, Gitarın uygulamalı tatbiki, gitarın kullanım teknikleri, gitar kullanma çeşitleri ,gitar bölümlerini tanıma gibi başlıklardan oluşmaktadır.Bu eğitimi alan bireyler gitarist olarak gitar çalıp ev ekonomisine katkıda bulunabilirler.

  • Kategori yok